Op zaterdag 8 april 2023 wordt voor de derde keer de Vrouwenmars georganiseerd.
De 116 vrouwen die op 11 april 1945 te voet vertrokken uit kamp Westerbork richting Groningen worden tijdens wandeling herdacht. Deze vrouwen zaten in kamp Westerbork opgesloten wegens vermeende verzetsactiviteiten. Ze moesten ‘s nachts lopen, onder bewaking van Duitse soldaten, en sommigen veronderstelden dat ze zouden worden doodgeschoten. Op 14 april 1945 werden ze vrijgelaten in de omgeving van Grijpskerk. Alle vrouwen hebben de tocht overleefd.
Het OVCG nodigt iedereen die deze vrouwen wil herdenken uit om mee te lopen. Er kunnen dit jaar voor het eerst 2 afstanden gelopen worden; van Westerbork naar Groningen (42 km) of van Westerbork naar Assen (21 km). Er wordt gezamenlijk gestart in Westerbork.
Iedereen die de vrede en vrijheid wil vieren waar deze verzetsvrouwen zich voor hebben ingezet, kan zich inschrijven. Meer informatie, over onder andere de starttijden en prijs voor deelname, vindt u op www.vrouwenmars1945.nl.
Wellicht tot 8 april!
Het OVCG heeft een uitgebreid archief over de Tweede Wereldoorlog in de provincie Groningen. Het...
In 2019 was gemeente Stadskanaal de gastgemeente waar het OVCG i.s.m. de Groninger Archieven, Stichting...
De eerste Bob Houwenlezing was op 29 november 2017. Prof. dr. Doeko Bosscher sprak over...
Door de maatregelen die zijn getroffen omtrent het Coronavirus (COVID-19) is de opening van de...
Nieuwsgierig en met grote ogen kijkt ze schuin omhoog. Het meisje is gekleed in een...
Het OVCG heeft in samenwerking met het Kinderboekenhuis in Winsum in 2018 een tentoonstelling gemaakt...
Na het grote succes van vorig jaar organiseerde het Noordelijk Scheepvaartmuseum op vrijdag 3 mei...
In april 1945 zat in Kamp Westerbork een groep van 116 vrouwelijke politieke gevangenen opgesloten....
In het kader van het Jaar van het Verzet in 2018 heeft het OVCG met...
Verzet was en is er in vele soorten en maten. Ook de motieven en het...
Het Mondriaanfonds heeft het projectvoorstel OVCG Zichtbaar Online gehonoreerd. Dit betekent dat wij de komende...
Van Vlog van Anne Frank tot Holocaust Hologram. Hoe kan nieuwe media ingezet worden om...