Vanaf 20 maart tot en met 4 mei is een oorlogstentoonstelling in de Groninger Archieven te bezichtigen om bezoekers in aanraking te brengen met Groningen in oorlogstijd. Op 16 april, 26 april en 30 april organiseert het OVCG een rondleiding inclusief een korte lezing en introductie.
De tentoonstelling ‘Tweede Wereldoorlog Dichterbij’ is samengesteld uit foto’s objecten en verhalen uit Stad en Ommeland. Er zijn verschillende vitrines te bezichtigen met ieder een ander thema, zoals collaboratie, verzet, bevrijding, dagelijks leven, jodenvervolging en het Scholtenhuis waar de Sicherheitsdienst (SD) was gehuisvest.
Dinsdag 16 april: 17.00-19.00 uur.
Vrijdag 26 april: 15.00-17.00 uur.
Dinsdag 30 april: 19.00-21.00 uur.
Locatie: Groninger Archieven (Cascadeplein 4, 9726 AD Groningen).
Kijk op de website van de Groninger Archieven voor parkeermogelijkheden.
De rondleiding is vrij toegankelijk. U kunt zich aanmelden via info@ovcg.nl of telefonisch via de receptie van de Groninger Archieven (050 599 2000). Graag vermelding van uw naam, aantal personen, datum rondleiding en e-mailadres. De rondleiding is voor maximaal 20 personen, dus wees er op tijd bij.

In de maand november organiseren De Verhalen van Groningen, Biblionet Groningen en VRIJDAG Advies in...
In opdracht van het OVCG zijn de afgelopen jaren ook verschillende documentaires gemaakt. Op ons...
Verzet was en is er in vele soorten en maten. Ook de motieven en het...
In het kader van het Jaar van het Verzet in 2018 heeft het OVCG met...
In april 1945 zat in Kamp Westerbork een groep van 116 vrouwelijke politieke gevangenen opgesloten....
Het OVCG heeft ook een behoorlijke collectie voorwerpen. Hierbij valt te denken aan uniformen, helmen,...
Na het grote succes van vorig jaar organiseerde het Noordelijk Scheepvaartmuseum op vrijdag 3 mei...
Een oproep om radiotoestellen en fietsen in te leveren. Een waarschuwing voor vergelding bij het...
Het OVCG heeft een uitgebreid archief over de Tweede Wereldoorlog in de provincie Groningen. Het...
Iedereen kan bij het OVCG terecht met zoekvragen die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog...
Het OVCG heeft in samenwerking met het Kinderboekenhuis in Winsum in 2018 een tentoonstelling gemaakt...
Op 22 november werd voor de tweede keer de Bob Houwen lezing gehouden. De lezing...