Tentoonstelling en films over Stadskanaal 1940-1945

11-04-2019

Op 12 april 1945 werd Stadskanaal bevrijd. Vierenzeventig jaar later werd deze bevrijdingsdag op feestelijke, maar ook op gepaste wijze, gevierd en herdacht.

In het Streekhistorisch Centrum werd op 12 april 2019 een nieuwe tentoonstelling geopend over de oorlog in en om Stadskanaal. In opdracht van het OVCG is de tentoonstelling ‘Met open armen. Nieuwe gezichten in Stadskanaal 1940-1945’ samengesteld en gerealiseerd door tentoonstellingsmaker Willy van der Schuit en vormgever Helga de Graaf. Ook gingen twee nieuwe films van Liefke Knol AV Producties in première: hierin wordt het indrukwekkende en persoonlijke verhaal van NSB- en verzetskinderen uit Stadskanaal en omgeving verteld.

Op 12 april 2019 was de opening van de tentoonstelling en de première alleen toegankelijk voor genodigden. Vanaf 14 april tot en met 24 augustus zijn de films en de tentoonstelling ‘Met open armen’ in het Streekhistorisch Centrum in Stadskanaal voor het publiek toegankelijk.

Kijk voor meer informatie op de website van het Streekhistorisch Centrum.

Foto header: Gereformeerde School in Onstwedde, circa 1940 (Collectie Groninger Archieven: 1986_14400)

© Oorlogs- en Verzetscentrum Groningen 2023
Ontwikkeld door Convident