Voor het project Tweede Wereldoorlog in 100 foto’s uitgevoerd door het NIOD in opdracht van Platform WO2, zijn onlangs 50 bijzondere foto’s uitgekozen die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog in Groningen. Deze provinciale selectie moet nu worden teruggebracht naar 25. Help mee en stem op de foto’s die u het meest indrukwekkend of typerend voor Groningen vindt.
Het is niet meer mogelijk om te stemmen. Op 30 maart wordt de landelijke keuze van 100 foto’s bekendgemaakt. Blijf op de hoogte, ga naar de landelijke website.
De 50 geselecteerde foto’s bestaan uit bekende en onbekende foto’s. Ook foto’s uit de collectie van het Oorlogs- en Verzetscentrum Groningen (OVCG) en de Groninger Archieven zitten bij de laatste selectie.
Tentoonstelling
De 25 foto’s met de meeste stemmen worden naar een landelijk comité gestuurd. Dat kiest uiteindelijk 100 foto’s uit alle provinciale inzendingen. Eind maart, tijdens een nationale manifestatie, zal de tentoonstelling De Tweede Wereldoorlog in 100 foto’s geopend worden.
Tijdens de ‘Maand van de Vrijheid’ (4 april t/m 5 mei 2020) zal de Groninger selectie van 50 foto’s door middel van ‘pop-up’ tentoonstelling op verschillende plekken in de provincie te bezichtigen zijn.
Kijk voor meer informatie op de website van De Verhalen van Groningen.
Header foto: Prins Bernhard en bevrijde politieke gevangenen, Grijpskerk, april 1945. Bron: collectie onbekend, fotograaf: onbekend.
Bob Houwen lezing 2020: P.F. Tammens – herenboer en NSB-burgemeester door Christiaan Gevers. ‘Moeilijkheden zullen...
In de maand november organiseren De Verhalen van Groningen, Biblionet Groningen en VRIJDAG Advies in...
Na het grote succes van vorig jaar organiseerde het Noordelijk Scheepvaartmuseum op vrijdag 3 mei...
In 2019 was gemeente Stadskanaal de gastgemeente waar het OVCG i.s.m. de Groninger Archieven, Stichting...
Iedereen kan bij het OVCG terecht met zoekvragen die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog...
Het OVCG ontvangt jaarlijks nog tientallen schenkingen van oorlogsmateriaal. Dit kunnen zeer uiteenlopende dingen zijn....
Er zijn een aantal handige websites die u kunnen helpen bij uw onderzoek. We hebben...
Het OVCG organiseert elk jaar in samenwerking met de Groninger Archieven het educatieproject “Tweede Wereldoorlog...
Het OVCG heeft een uitgebreid archief over de Tweede Wereldoorlog in de provincie Groningen. Het...
Het Mondriaanfonds heeft het projectvoorstel OVCG Zichtbaar Online gehonoreerd. Dit betekent dat wij de komende...
We stellen graag materiaal beschikbaar voor tentoonstellingen en andere activiteiten. In principe kan al het...
Het archief van het OVCG is ondergebracht bij de Groninger Archieven. Openbare stukken kunnen daar...