Voor het project Tweede Wereldoorlog in 100 foto’s uitgevoerd door het NIOD in opdracht van Platform WO2, zijn onlangs 50 bijzondere foto’s uitgekozen die betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog in Groningen. Deze provinciale selectie moet nu worden teruggebracht naar 25. Help mee en stem op de foto’s die u het meest indrukwekkend of typerend voor Groningen vindt.
Het is niet meer mogelijk om te stemmen. Op 30 maart wordt de landelijke keuze van 100 foto’s bekendgemaakt. Blijf op de hoogte, ga naar de landelijke website.
De 50 geselecteerde foto’s bestaan uit bekende en onbekende foto’s. Ook foto’s uit de collectie van het Oorlogs- en Verzetscentrum Groningen (OVCG) en de Groninger Archieven zitten bij de laatste selectie.
Tentoonstelling
De 25 foto’s met de meeste stemmen worden naar een landelijk comité gestuurd. Dat kiest uiteindelijk 100 foto’s uit alle provinciale inzendingen. Eind maart, tijdens een nationale manifestatie, zal de tentoonstelling De Tweede Wereldoorlog in 100 foto’s geopend worden.
Tijdens de ‘Maand van de Vrijheid’ (4 april t/m 5 mei 2020) zal de Groninger selectie van 50 foto’s door middel van ‘pop-up’ tentoonstelling op verschillende plekken in de provincie te bezichtigen zijn.
Kijk voor meer informatie op de website van De Verhalen van Groningen.

Header foto: Prins Bernhard en bevrijde politieke gevangenen, Grijpskerk, april 1945. Bron: collectie onbekend, fotograaf: onbekend.
In het kader van het Jaar van het Verzet in 2018 heeft het OVCG met...
Het OVCG heeft in samenwerking met het Kinderboekenhuis in Winsum in 2018 een tentoonstelling gemaakt...
De eerste Bob Houwenlezing was op 29 november 2017. Prof. dr. Doeko Bosscher sprak over...
In opdracht van het OVCG zijn de afgelopen jaren ook verschillende documentaires gemaakt. Op ons...
Er zijn een aantal handige websites die u kunnen helpen bij uw onderzoek. We hebben...
Het Mondriaanfonds heeft het projectvoorstel OVCG Zichtbaar Online gehonoreerd. Dit betekent dat wij de komende...
Het OVCG heeft een uitgebreid archief over de Tweede Wereldoorlog in de provincie Groningen. Het...
Op 22 november werd voor de tweede keer de Bob Houwen lezing gehouden. De lezing...
Open Joodse Huizen/Huizen van Verzet wordt elk jaar op of rondom 4 mei in meerdere...
Verzet was en is er in vele soorten en maten. Ook de motieven en het...
In 2019 was gemeente Stadskanaal de gastgemeente waar het OVCG i.s.m. de Groninger Archieven, Stichting...
Vergeten slachtoffers? Het lot van patiënten in psychiatrische inrichtingen tijdens de Tweede Wereldoorlog Lezing door...